AHMET YILDIZ

Ad Soyad :AHMET YILDIZ
ÖZGEÇMİŞ

1970 yılında Denizli’de doğdum. 40 yıldır İzmir’de ikamet etmekteyim. Halkla İlişkiler ve İşletme Fakültesi mezunuyum.

İş hayatımı 22 yıl boyunca  ilaç sektörünün önde gelen kurumlarından EDAK Ecza Kooperatifinde takım lideri ve müşteri temsilcisi olarak sürdürdüm. Ardından 5 yıl boyunca kültür ve sanat merkezi yöneticisi olarak  çalışmalarıma devam ettim. Uzun yıllar EDAK Ecza KOOP. İşyerinde örgütlü olan DİSK’e bağlı Lastik-iş sendikasında 15 yıl süresince İzmir şube yönetim kurulu üyeliği ve genel merkez delegeliği yaptım. DİSK’ in 1980 sonrası yasaklı döneminden, çıkma sürecinde işçi sınıfının tekrar örgütlenmesinde, İzmir’de Laspetkim-İş sendikasının örgütlenmesi ve yönetim kurulunda görev aldım. DİSK’in tekrar faaliyete geçmesinden sonra, Türkiye geneli için yapılan eğitimlerde; eğitimcinin eğitimi, örgütlenme, İzmir Barosu Avrupa Konseyi ve DİSK tarafında düzenlenen Herkes İçin Bütün İnsan Hakları eğitimlerine katıldım. Aldığım eğitimin gereği İnsan Hakları İhlalleri izleme ve raporlama konusunda görev aldım.     ETUC’ un Türkiye’de düzenlediği işçi sınıfının küresel olarak örgütlenme, sosyal diyalog ve sorunlarının karşılaştırıldığı sürece aktif  katıldım. 

1980 sonrası Cumhuriyet Halk Partisi’nin tekrar faaliyete geçtiği süreçte, Gençlik Kollarında görev aldım. İlçe ve İl örgütüyle beraber çalışmalarda bulundum. Partimizin kentimizde örgütlenmesinde (SHP)1989 yerel seçimlerinde zafere ulaşmasında aktif görev aldım. İlerleyen dönemde mahallemden birçok kez önseçim delegesi olarak seçildim; Konak İlçe Kongre Delegeliği, İzmir İl Kongre Delegeliği yanı sıra seçim süreçlerinde sandık görevlisi ve alan sorumlusu olarak görev aldım. Genel ve yerel seçimlerde, adaylarımızla sahada ekiplerle beraber seçim çalışmalarında bulundum. Partim tarafından 2014 ve 2019 yerel seçimlerinde Konak Belediye Meclis üyesi adayı gösterildim; sıralamadan dolayı aktif görevde bulunamadım. 2014 Cumhur Başkanlığı seçimleri öncesi genel merkez tarafından Konak ilçe örgütüne atanan 5 kişilik yönetimde görev aldım; sonrasında 2015 ve 2018 yıllarında yapılan İl kongresinde Disiplin Kurulu Üyeliğine seçildim ve kurulda iki dönem başkan yardımcılığı görevini üstlendim. 2015 ve 2018 Haziran seçimlerinde İl Seçim Koordinasyon Merkezinde aktif görev aldım. 2019 Mart yerel seçimlerinde ise Konak İlçe Seçim Koordinasyon Merkezini yönettim. Konak ilçemizde sosyal projeler ve paylaşımlar yapmak üzere kurduğumuz Alsancak Hareketi Derneği’nin kurucu üyesiyim ve başkan yardımcılığını da yapmaktayım. Aynı zamanda dezavantajlı bölgelerdeki özellikle göçle gelen ailelerin çocuklarına parasız müzik eğitiminin yanı sıra, iyi ve sosyal bireyler yetiştirmek üzere kurulan Barış Çocuk Senfoni Orkestrası Derneği’nin yönetim kurulu üyesiyim. 2015-2016 yıllarında Konak Kent Konseyi yürütme kurulu üyesi olarak görev yaptım; bu görevim sırasında hem Türkiye de hem de AB başkenti Bürüksel de Kamu, Sivil Toplum, Medya işbirliği, sivil toplum ağları ve lobi faaliyetleri nasıl yapılır üzerine çalışmalarda bulundum; aldığım eğitim ve edindiğim deneyim üzerine toplum gönüllülüğünü artırmak ve bu alanda çalışmalar yapmak için Üniversitelerin, kamu kurumlarının, yerel yönetimlerin, STK’ların içinde bulunduğu İzmir Sivil Toplum Ağının kurulmasında görev aldım ve İzmir’de İyilik Var projesinin ortaya çıkmasına katkı koydum, hali hazırda yürütmesinde görev yapmaktayım.  

MESAJ GÖNDERİN

Tüm soru, görüş ve önerilerinizi aşağıdaki form yardımı ile bize iletebilirsiniz. Konu hakkındaki cevap, vermiş olduğunuz e-posta adresine gönderilecektir.

İletişim Formu
CHPnet

SİTELERİ