YÜCEL’DEN ÇEVRE BAKANINA İZMİR CEVABI - "HADDİNİZİ BİLİN! İZMİR 9 EYLÜL 1922’DEN BUGÜNE MAĞRUR BİR KENTTİR"  
13.11.2021
669
Yazı Boyutu: A- A+

 

AKP’Lİ BAKANIA ÇOK SERT İZMİR CEVABI

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un, Bakanlığının 2022 yılı bütçesinin TBMM Plan Bütçe Komisyonundaki görüşmelerinde milletvekillerinin soru ve eleştirilerini yanıtlarken İzmir ve CHP ile ilgili söylediği sözlere sert cevap verdi.

Bakan Kurum’un "Bir kere, Gazi Mustafa Kemal’in ’mağrur İzmir’ini’ 20 yılda, ’mağdur İzmir’ siz yaptınız. Bana İzmir’de 25 yıldır ne yaptınız? Bir tane kentsel dönüşüm projesi, bir tane deprem dönüşüm projesi, başlattığınız bir tane çalışmayı, bir örneği gösterir misiniz, bunu söyler misiniz?" sözlerine İzmir’de CHP’li belediyeler tarafından yapılan ve AKP iktidarı tarafından engellenen ulaşım, altyapı ve kentsel dönüşüm projelerinden örnekler vererek, sosyal medya üzerinden açıklamalarda bulundu.

CHP İzmir İl Başkanı Yücel, Bakan Kuruma "Beceriksizliğinize, saltanatınız ve yandaşlarınız uğruna batırdığınız ekonomiye, Bu milletin kırmızıçizgisi ve en kıymetlisi olan Atatürk’ü alet etmeyin, haddinizi bilin! " sözleriyle yanıt verirken, paylaştığı mesajda şu açıklamalara yer verdi;

MİNARE ÇALINMIŞ AMA KILIFI HAZIRLANAMAMIŞ

AKP iktidarının ve bakanlarının, ancak sıkışınca, beceriksizlikleri ortaya çıkınca (tıpkı 15 Temmuz FETÖ darbe girişiminde olduğu gibi) akıllarına geliyor Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk.

Çevre bakanına milletin parasını niye yandaşlara dağıtıyorsunuz? İhalelerinizi niye adrese teslim yapıyorsunuz? Neden muhalefet belediyelerini engelliyorsunuz? Depremzedelerin haklarını neden yok ediyorsunuz? Diye soruluyor, Bakan CHP’ye ve İzmir’e saldırarak suç bastırıyor.  

Ey AKP’nin bakanı; İzmir, 9 Eylül 1922 tarihinden bu yana mağrur bir kenttir. Yani, Gazi Mustafa Kemal Atatürk,  o yıllarda, sizin bugün savunduğunuz saray rejimi ve içine düştüğünüz saltanat sevdasında olanlarla birlikte, düşmanı İzmir’den sürdüğü günden bugüne İzmir Mağrur bir kenttir. Önce bunu bir idrak et.

Sonrasına gelince, İzmir’de yıllarca beklettiğiniz  ve engellemek için her şeyi yaptığınız katı atık geri dönüşüm tesisleri, Üçyol-Üçkuyular metro hattı için 7 ay bekletilen keşif raporu, Buca metrosu için yıllarca verilmeyen onay, Uzundere ve Cennetçeşme kentsel dönüşüm projelerinin engellenmesi ve daha onlarca engel..

Son 20 yılda İzmir’de olan şudur Sayın Bakan; İzmirlinin yararına olan her projeye yandaşların rantı yok diye engel çıkartanlara, memura ödenen maaşı bile kente yatırım yaptık diye anlatanlara, İzmir’in kimliğini ve duruşunu cezalandırmak isteyen bir iktidara ve sizi gibi sadece sıkışınca Atatürk’e saldırılanlara geçit verilmemiştir.

Sizin bakanlığınız en çok israfın, talanın ve adrese teslim ihalenin olduğu bakanlıktır. Minare çalınmış ama kılıf hazırlanamamış anlaşılan ki; konuştukça batıyorsunuz. Beceriksizliğinize, saltanatınızın ve yandaşlarınız uğruna batırdığınız ekonomiye, Bu milletin kırmızıçizgisi ve en kıymetlisi olan Atatürk’ü alet etmeyin, haddinizi bilin!

 

CHPnet

SİTELERİ