YÜCEL BELEDİYE BAŞKANLARIYLA TOPLANDI  
03.08.2019
1860
Yazı Boyutu: A- A+

YÜCEL, HALKIMIZIN HASSASİYETLERİ BAŞIMIZIN ÜSTÜNDE

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Deniz Yücel Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanlarının katıldığı bir toplantı düzenledi. Toplantıya İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve İlçe Belediye Başkanları katılırken, toplantı sonrası il başkanı Yücel gazetecilerin sorularını yanıtladı.

 CHP İzmir İl Başkanı Yücel gazetecilere yaptığı açıklamada “Belediye başkanlarımızla bir araya geldik. Son dönemde CHP’li belediye başkanlarına karşı sistemli ve planlı bir saldırı ve yıpratma politikası olduğunu görüyoruz. Gerek yandaş basın üzerinden, gerek sosyal medya üzerinden. Tabi CHP’nin politikaları ile bağdaşmayan münferit sayılabilecek bir takım hatalar ve yanlışlar olmuş olabilir. Partimizin politikaları bellidir. Genel Başkanımızın son dönemde açıklamış olduğu CHP’li belediyelerin dikkat etmesi gereken 7 temel ilkeye ters düşen bir uygulama varsa, bunlar bireysel ve münferit olaylardır. Bu konuda parti olarak gerekli müdahaleleri yaptık. Hem il başkanlığı olarak hem de Genel Merkez olarak gerekli müdahaleleri yaptık. İnsanlar hata yapabilir, belediye başkanlarımız da insandır. Eğer bir hata varsa bu hatalar düzeltilmiştir ve düzeltilmelidir. Hatadan dönmek fazilettir, erdemdir. Bu konuda belediye başkanlarımız bundan sonraki süreçte daha hassas davranacaktır. Toplantıda bir fikir birliği oluşturduk. Biz, CHP olarak halkımızın ve milletimizin emrindeyiz. Halkımızın ve milletimizin hassasiyetlerin bizim başımızın üstünde yeri vardır. Ancak kendi damadını hazinenin başına atayan, kendi kızını Cumhurbaşkanlığı kadrosuna alıp, on binlerce lira maaş veren ve benzer uygulamalar yapan bir zihniyetin CHP’yi bu konuda eleştirmeye hakkı yoktur” diye konuştu.

CHP İzmir İl Başkanı Yücel başkanlığındaki Belediye Başkanları toplantısının her ay düzenli olarak yapılması kararlaştırıldı.