SANDIK GÖREVLİLERİNE ÖZEL TEŞEKKÜR-YÜCEL "31 MART’IN GERÇEK KAHRAMANLARISINIZ"  
10.10.2019
1566
Yazı Boyutu: A- A+
SANDIKLARA SAHİP ÇIKANLARA ÖZEL TEŞEKKÜR
Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanlığı, gerçekleştirdiği özel bir programla, geride kalan 31 Mart yerel seçimleri kapsamında, seçim sandıklarında görev alan sandık görevlisi üyelere teşekkür belgeleri verdi.Tören öncesi 30 ilçe’de görev alan sandık görevlileri, kokteylde bir araya geldi. Kültürpark’ta yer alan İzmir Sanat’ta gerçekleşen törene İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, ilçe örgüt başkanları, ilçe belediye başkanları, , il yöneticileri, parti eğitmenleri, kadın ve gençlik kollarının temsilcileri katıldı.

YÜCEL,31 MART’IN GERÇEK KAHRAMANLARI SİZLERSİNİZ
Programda ilk olarak İl Başkanı Yücel konuştu. Yücel, “CHP’nin örgüt emekçilerinden olan sandık görevlileri, seçimi kazandığımız ya da kaybettiğimiz her ilçede partimize verilen oyları çaldırmamışlardır. Sandık görevlilerimiz olmasaydı belki İzmir’de bu kadar başarılı olamayacaktık.31 Martın gerçek ve gizli kahramanları sizlersiniz. ‘Ne yapar yaparlar seçimi bize kazandırmazlar’ diye bir umutsuzluk vardı. Ancak 31 Mart ve ardından 23 Haziran İstanbul seçimleriyle bu kötümserlik yıkıldı. Karamsarlık yerini kararlılığa bıraktı. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde İzmir’de Tunç Soyer, İstanbul’da Ekrem İmamoğlu, Ankara’da Mansur Yavaş ve Türkiye’deki birçok ile ve ilçe belediye başkanlarımızla başarıyı yakaladık” dedi. BİRLİĞİMİZİ

BOZMAYA ÇALIŞANLARA İZİN VERMEYECEĞİZ.?
Yücel, “Bundan sonra sen ben kavgası mı yapacağız yoksa CHP iktidarı için çalışacak mıyız? Çocukların yataklarına aç girmediği, huzurlu bir Türkiye kurmak için CHP’yi iktidara taşımak gibi bir sorumluluğumuz var. Kendi çıkarları için bu birlikteliği bozmak isteyenler çıkabilir. Onlara izin vermeyeceğiz. CHP’nin iktidar mücadelesi ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulduğu günden beri CHP’nin tarihi misyonu kişilerin beklentilerinden çok daha önemlidir. Aksi halde AK Parti iktidarı devam eder. Bir çare var o da CHP iktidarıdır. Bir umut var o da CHP iktidarıdır. AKP iktidarı o kadar çaresiz ki insanların açız dediği, emeklinin pazara çıkamadığı, işsizliğin yüzde 25’lerde gezindiği bir ortamda enflasyonun tek haneli rakamlara girdiğini söylüyorlar. Elektriğe, otoyol ücretlerine zam geldi. İzmir İstanbul otoyolu 307 TL oldu. Gidiş geliş 614 TL. Gel de bu yolu kullan. Artık vatandaşla dalga geçmeye başladılar. Biz bu rakamları söylerken bile utanıyoruz ama AKP’li yöneticiler yüzümüze baka baka Türkiye’nin güçlü ekonomisinden söz ediyorlar. Böyle bir ortamda biz CHP’lilere düşen en önemli görev hangi görevi yapıyorsak onu layıkıyla hakkını vererek yapmaktır. Ulu Önder Atatürk’ün dediği gibi vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır. Sandık görevlilerimiz görevlerini en iyi şekilde yerine getirdiler ve seçimin kazanılmasında en önemli rolü oynadılar. Ben hepsine teşekkür ediyorum. Diğer yandan 31 Mart yerel seçimlerinde parti okulu koordinatörümüz Abdullah Aydemir gözetiminde görev yapan eğitmenlere de teşekkür ediyorum” diye konuştu. KINIKTAN ACI HABER Yücel ayrıca, “Bugün burada olması gereken Kınık İlçe Örgütümüzden Şükrü Pınar ve Hasan Duman hayatını kaybetti. Kınık İlçe Örgütümüz aramızda değil, baş sağlığı diliyorum. Sandık görevlilerimiz teşekkür belgelerini alacaklar. Parti eğitmenlerimize de teşekkür ediyorum. Sandık görevlilerimizden en sade üyemize kadar sahada çalışacak olan tüm örgüt yöneticilerine ve hepimize çok büyük katkı sağladılar” dedi.

SOYER, SANDIKLARA BEBEĞİNİZE SAHİP ÇIKAR GİBİ SAHİP ÇIKTINIZ
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise, “Şu an 6-7 ay öncesinde seçim kampanyasını yürüttüğümüz heyecanlı günlere geri gittim. O heyecanı tekrar yaşıyorum. Sizler aslında her biriniz ayrı ayrı kahramansınız. O sandıklara nasıl sahip çıktığınızı çok iyi biliyoruz. Çok iyi gözledik. Bu aslında bir günlük mesele değildi. Akıl ve vicdanınızı bir araya getirip büyük sorumluluk üstlenip o sandıklara bebeğiniz gibi bakıp saatlerce canla başla mücadele ettiniz. Her birinizin önünde saygıyla eğiliyorum. İyi ki varsınız” açıklamasında bulundu. KAPTANA, CHP İZMİR İL ÖRGÜTÜ’NE TEŞEKKÜR EDİYORUM Soyer, “Aslında 31 Mart’tan itibaren Türkiye değişmeye başladı. Muazzam bir dip dalga siyasetin tepelerini dizayn etmeye başladı. Siyasetin aktörleri, dili, kültürü değişmeye başladı. Bu değişimin öncülüğünü yine İzmir yapıyor. Sizlerin bu kahramanlığı, bu yüce gönüllülüğü sadece İzmir için değil tüm Türkiye için umuttur. Umut olmaya devam edeceksiniz. Bundan hiç kuşku yok. Ben de Büyükşehir Belediye Başkanı olarak sizlerin verdiği destekle sizin terinizi zerre kadar yere düşürmemek için İzmir olarak öncülüğü üstlenmek için canla, başla, aşkla çalışmaya devam edeceğim. Gönlümüzün en zengin hazineleri size feda olsun. İyi ki varsınız! Bugün bu salona sığmadık. İyi ki salonlara sığmıyoruz. İnşallah daha büyük salonlara da sığmayalım. Bugün burada kaptana, CHP İzmir İl Örgütüne şükranlarımı sunuyorum. İyi ki varız” ifadelerini kullandı.

YÜCEL SAHNEDE TEK TEK TEŞEKKÜR ETTİ.
Konuşmaların ardından 30 ilçede seçimlerde sandık görevlisi olarak görev yapmış olan sandık görevlilerine teşekkür belgeleri , ilçelerine göre sahneye davet edilerek takdim edildi. CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel törene katılan 30 ilçenin sandık görevlilerine tek tek teşekkür ederken, ilçelerin ilçe ve belediye başkanları da, sahneye çıkarak sandık görevlilerini yalnız bırakmadı.