CHP KONAK DANIŞMA KURULU YAPILDI - YÜCEL "TÜRKİYE’YE UMUT OLDUK"  
03.08.2019
1653
Yazı Boyutu: A- A+
CHP KONAK DANIŞMA KURULUNDA ÖNEMLİ MESAJLAR

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Yönetim Kurulunun kararıyla başlatılan, CHP İlçe Danışma Kurullarının sonuncusu, CHP Konak İlçe Başkanlığı tarafından, Eşrefpaşa Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Danışma Kuruluna, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, CHP Konak İlçe Başkanı, Çağrı Gruşcu, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, İzmir Milletvekilleri Kamil Okyay Sındır, Bedri Serter, Kani Beko, İl Başkan yardımcıları, İlçe yöneticileri, meclis üyelerİ, geçmiş dönemde görev yapmış ilçe başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

YÜCEL,TÜRKİYE’DE UMUT OLMAYI BAŞARDIK
Danışma kurulunda partililere seslenen CHP İzmir il başkanı Deniz Yücel ülkenin içinde bulunduğu zor şartlara değinerek, yapılan bu toplantıların örgüte, partiye yön veren çok önemli toplantılar olduğunu söyledi. Yücel, son yerel seçimlerde elde edilen başarıya değinerek, “Genel Başkanımız önderliğinde yürütülen ittifak süreci, ittifakın resmi ve gayri resmi paydaşlarıyla, ortaklarıyla kurulan doğru diyaloglar, atılan doğru adımlar neticesinde Türkiye genelinde başarıya ulaştık. Özellikle parti olarak tüm kesimleri kucaklayan bir dil, üslup ve doğru seçim taahhütleriyle 25 yıldır İstanbul’u, Ankara’yı ve 17 yıldır da ülkemizi yöneten AKP iktidarına karşı Cumhuriyet Halk Partisi olarak tüm Türkiye’de umut olmayı başardık. İzmir’de önemli bir başarıya imza attık. Tüm gözler İzmir’de ve bazı ilçelerdeydi. Başarısızlık beklenen pek çok ilçede Cumhuriyet Halk Partisi İlçe örgütleriyle hem 2014’te kaybettiğimiz 8 ilçenin 5’ini geri kazandık hem de oylarımızı ciddi bir biçimde artırdık” dedi. Konak İlçesi’nin de İzmir’in göz bebeği olduğunu dile getiren Yücel, Konak’ta da partinin oyunu ciddi bir oranda artırdıklarını ve yüzde 63 gibi bir oy aldıklarını söyledi. Deniz Yücel, bu başarıdan ötürü İlçe Başkanı Çağrı Gruşcu’ya ve örgüte teşekkür etti. Abdül Batur’a da teşekkür eden Yücel, “Seçim sürecinin en başından beri, adaylığı açıklandığı günden beri Sayın Batur’un örgütle birlikte yakalamış olduğu uyumun, birlikteliğin ve bütünlüğün seçim sonuçlarına da yansıdığını düşünüyorum bu yüzden de şahsına ve tüm Konak İlçe örgütümüze teşekkür ediyorum” dedi.

GRUŞÇU, HEP VATANDAŞIN YANINDA OLDUK
Danışma kurulu açılış konuşmasını gerçekleştiren CHP Konak İlçe başkanı Çağrı Gruşcu, 31 Mart yerel seçim sürecinde Konak’ın her mahallesini arşınladıklarını ve vatandaşın yanında oldukları dile getirirken Abdül Batur ile birlikte adım adım Konak’ı her yerine ulaştıklarını ifade etti. Seçim sürecinde Abdül Batur ile çok güzel enerji ve sinerji yakaladıklarını belirterek, parti gençlik kollarına, kadın kollarına ve emekçi üyelerine teşekkür etti. Gruşcu “Gültepe’de, Alsancak’ta, Güzelyalı’da Cumhuriyet’in ilk yıllarında olduğu gibi bir araya geleceğiz. Bu partinin iktidar olması için çalışacağız. Bunu birlikte başaracağız” diyerek parti içinde birlik ve beraberlik içinde olunması gerektiği mesajını verdi. Gruşcu yüzde 63 oy oranı ile Konak’ta çok başarılı olduklarını ve bunun için Başkan Abdül Batur’a teşekkür etti.

BATUR, HER GÜN 10 BİN ADIM ATTIK, DURMAYACAĞIZ
Konak Belediye Başkanı Abdül Batur da, 20 yıllık Narlıdere serüveninden sonra Konak Belediye Başkanı adayı olarak göreve başladığını ifade eden Batur, her zaman örgütüyle, vatandaşıyla barışık bir belediye başkanı portresi çizdiğini belirterek, Konak Belediye Başkanlığı için nasıl bir süreç geçirdiğini dile getirerek, bu sürecin kendisi için çok önemli bir süreç olduğunu söyledi. 7 Şubat’ta sahaya çıkarak çalışmalarına başladıklarını belirten Batur, “Her gün 10 bin adım diyerek Konak’ın tüm ilçe sınırları içinde gitmedik yer, sıkmadık el bırakmadık. Durmaya da niyetimiz yok.Bu sürece isimleri belirlenen meclis üyesi arkadaşlarım katıldı. Omuz omuza mücadele örneği verdik. Süreçte önemli bir başarı elde edildi. Bu süreç içinde şunu tespit ettim; Konak’ta yapılacak çok iş var. Projeler var, vatandaşın beklentisi var” dedi. Batur, partimizle senkronize çalışmamızın başarısının yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi’ni destekleyen diğer siyasi unsurların da başarısı olduğunu belirterek onlara da teşekkür etti. 2023’e kadar da diğer siyasi unsurlarla, partilerle ilişkileri aynı düzeyde ve onların da istekler ve beklentilerini de karşılayacak noktada olunması gerektiğini söyledi.

ÖNCELLİĞİMİZ KENTSEL DÖNÜŞÜM
Göreve geldikten sonra ilk iş olarak muhtarlıkları dolaşmaya başladığını belirten Başkan Batur, 100 günde neler yaptığını da sunumla dile getirdi. Başkan Batur’un üzerinde önemli üzerinde durduğu konuların başında kentsel dönüşüm geliyor. Bu konuda daha önce yapılan projenin revize edilmeye başlandığını belirterek, “Yaklaşık 300 hektarlık bir alandan bahsediyoruz. Gültepe, Toros ve Levent’in yeniden revizesi için çalışmalarımız iki aya kadar tamamlanmış olacak. Revize ettiğimiz konu içinde daha çok yeşil alan, sosyal tesis alanı, yolların genişletilmesi ve betondan biraz daha arındırılarak o bölgenin çekim merkezi olması yönünde restorasyonu yapılıyor. Kısa süre içinde bu çalışma tamamlanmış olacak” diyerek bölge halkına da müjde vermiş oldu.

ENGELLİ MERKEZİ MÜJDESİ
İlçedeki tüm parkları da yenileyeceğini dile getiren Batur, “Parklarımızı çocuklarımıza ve Konak ilçemize yakışır hale getiriyoruz” dedi. Özellikle zihinsel engelli çocuklar içinde bir rehabilitasyon merkezinin de hazırlanmaya başladığını kaydeden Başkan Batur, daha önce Tepecik semtinde bir vakfın yaptığı binanın restorasyonun yapıldığını ve Salı günü de protokolün imzalanacağını söyledi. Kısa süre içinde zihinsel engelli çocukların hem eğitimi hem topluma kazandırılması hem de ailelerinin belediye ve toplumla kaynaşması konusunda yapılan çalışmanın önemli olduğunu söyledi. Başkan Aynı merkezde akşam bakım merkezi de kurulacağı bilgisini de veren Batur, “Akşam belli bir saate kadar engelli çocuklarımıza bakacağız, böylece aileler de sosyal hayatına devam edebilecek. Bu çok önemli bir proje. Kısa süre içinde hayata geçmiş olacak” dedi. TOZ KONDURMAYACAĞIZ. Başkan Batur, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte mahallelerde temizlik seferberliği başlattıklarını belirterek, öncelikle İzmir’in üst noktaların daha önce hizmet gitmeyen bölgelerde temizliğe başlamakta kararlı olduklarını söyledi. Temizlik seferliğini Kadifekale’den başlattıklarını hatırlatan Batur, her hafta bir mahallede İzmir Büyükşehir Belediyesi ile ortak olarak düzenlenen temizlik kampanyasından çalışmalarını sürdüreceklerini ve ne İzmir’e nede Konak’a toz kondurmayacaklarını ifade etti.