CHP İZMİR’DEN "BİZ VARIZ" KAMPANYASINA BİN KOLİLİK DESTEK - YÜCEL, SOSYAL BELEDİYECİLİĞİN NE OLDUĞUNU CHP’Lİ BELEDİYELER GÖSTERİYOR  
11.04.2020
5064
Yazı Boyutu: A- A+

 

İzmir Büyükşehir Belediyesinin Salgın Mücadelesine CHP’den Büyük Destek

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin koronavirüs ile mücadele kapsamında ihtiyaç sahibi aileler için başlattığı ‘Biz Varız’ adlı yardım kampanyasına destekler sürüyor.

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, il yönetim kurulu üyeleri ve İzmir Milletvekilleri koronavirüsle mücadele sürecindeki dayanışmaya katkıda bulunmak amacıyla Büyükşehir Belediyesi’nin yardım kampanyasına bin koli erzak paketiyle destek oldu.

İl Başkanı Yücel, yönetim kurulu üyeleri ve Vekiller kolilerin teslimini, büyükşehir belediyesinin yardımlar için lojistik merkezi olarak belirlediği Kültürpark 3 No’lu holde gerçekleştirdi. Etkinlikte Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu da yer aldı.

Yücel, “Sosyal belediyeciliğin en güzel örnekleri”

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel tüm insanlığı tehdit eden bir salgınla karşı karşıya kaldıklarını, bu salgından en az can kaybı ile en az zararla kurtulmak istiyorsa, dayanışmayı arttırmak gerektiğini söyledi. CHP’li belediyelerin, bu dayanışmanın en güzel örneklerini sergilediklerini aktaran Yücel, şöyle konuştu: “İktidarın sosyal devletin gereklerini yerine getiremediği bir ortamda, CHP’li belediyeler sosyal belediyeciliğin en güzel örneğini tüm Türkiye’ye gösteriyorlar. Başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere, tüm ilçe belediyelerimiz ihtiyaç sahibi ailelerin, temel ihtiyaçlarını karşılıyorlar.” Yücel, gelecek günlerde dayanışmayı ilçeler genelinde daha da arttırarak, bu süreçte yurttaşların yaşadığı sıkıntıları azaltmak için daha fazla çalışacaklarını açıkladı.

Soyer, “Bu salgının tahribatını azaltacağız”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer kampanyaya destek veren CHP’li milletvekilleri, İl Başkanı Deniz Yücel, CHP’li gençlere teşekkür etti. “Kurtuluş yok tek başına, ya hep beraber ya hiç birimiz” sloganının bu süreçte daha da anlamlı olduğunu söyleyen Tunç Soyer, şöyle konuştu: “Dayanışma şuan bizim en çok emek vermemiz gereken başlık. Bu sel bittiğinde geriye kalan kum, bu dayanışmanın hatırası ve başarısı olacak. Bugün bu dayanışma Türkiye’nin hiç bir yerinde olmadığı kadar İzmir’de güçlendi, yayıldı. Ve daha da büyüyor. Burada bulunan yüzlerce gönüllü insan, bizim umudumuzu da büyütüyor. Bu dayanışma belki de bütün bu salgının en kıymetli hatırası olacak. Biz komşuluk, mahalle, imece kültürünü atalarımızdan öğrenen bir milletiz. Şimdi bunları tekra r hatırlamanın ve bunları hayata geçirmenin en doğru zamanı. Bir birimize sahip çıkarak, bu krizin, bu salgının tahribatını azaltacağız.”

 

 

 

CHPnet

SİTELERİ