CHP İZMİR SALICI VE KAFTANCIOĞLU’NU AĞIRLADI  
31.07.2019
1691
Yazı Boyutu: A- A+

CHP İZMİR SALICI VE KAFTANCIOĞLU’NU AĞIRLADI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, partinin gençlik kolları tarafından Seferihisar’da düzenlenen ‘Emek, Gelecek ve Zafer’ kampına katılmak için İzmir’e geldi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Salıcı ve İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, kampa geçmeden önce CHP İzmir İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’in makamında gerçekleşen buluşmada, belediye başkanları ve ilçe başkanları da hazır bulundu.

SALICI: VERDİĞİMİZ SÖZLERİN ARKASINDAYIZ!
Yerel seçimlerden sonra sonuçları masaya yatırdıklarını, eksikleri tespit ettiklerinin altını çizen Salıcı, “İktidar hedefiyle yürürken, eksikleri gidererek yeni siyaset anlayışıyla iktidara ulaşmayı hedefliyoruz.  AKP’nin Türkiye’ye verdiği tahribat ortada. Yaşıyoruz görüyoruz. Biz Türkiye’yi kucaklayacağız. Saadet Partisi’yle, İYİ Parti’yle bir araya geldik. Diğer siyasi partilerden de adaylarımıza destek olan yurttaşlarımız oldu. 31 Mart’tan önce verdiğimiz sözlerin arkasındayız. Ne söylediysek yapacağız. Belediye başkanları bunun gereğini yapacak. CHP’lilerin nasıl bir belediyecilik yaptığını sosyal belediyecilikten, bu anlayıştan uzak kalmış kesimlere ulaştıracağız. Bu konuda başkanlarımız çalışıyor. Bizim önümüzdeki dönem hiçbir mazeretimiz yok. Türkiye’nin AKP döneminde ortaya çıkan büyük sorunlarını çözmek için CHP’nin iktidarına ihtiyaç var. Çözüm önerilerimizi anlatacağız. CHP ailesinin tek vücut olması gerekiyor. Başka siyasi partilerle bir araya geliyor. Kardeşçe bir süreç izleyeceğiz. Parti içi kongre takviminde de bunu yaşayacağız” dedi.

MÜNFERİT YANLIŞLAR OLABİLİR İNCELİYORUZ
İzmir’de CHP’li bazı belediyelerde ‘akraba atamaları’ iddialarıyla ilgili başlayan tartışma konusunda konuşan Salıcı, “Genel Merkez bu konuda gerekli çalışmaları yapıyor. 31 Mart’ta verdiğimiz sözlerin arkasındayız. Münferit yanlışlar olabilir. Gerekli uyarılar yapılarak düzeltiliyor. Sosyal medya üzerinden olmamış şeyler olmuş gibi yansıtılıyor. İddiaları inceliyoruz. Gerçeklik payı varsa Genel Merkez müdahale eder” dedi.

UZLAŞMAYA DAYALI AZ ADAYIN ORTAYA ÇIKACAĞI YOL
Salıcı, olağan kongre takvimine yönelik de sorulan sorulara da yanıt verdi.

Salıcı, yerel medyaya yansıyan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun belediye başkanlarıyla yapılan kampta  ilçe ve il kongrelerinde tek adaylı olması yönünde btalimat verdiği iddialarıyla ilgili olarak,  şunları söyledi:
Genel Başkan’ın verdiği mesajlar dışarıya olduğu gibi yansımamış. İktidara aday olan siyasi partiyiz. Gereğini 31 Mart’ta yaptık. Örgüt içinde yorulan arkadaşları takviye etme zamanı. Yeni buluştuğumuz toplumsal kesimleri, örgütsel yapıya dahil etme zamanı, genişletme zamanı. CHP ilk defa parti içi kongre yapmayacak. 95 yıldır bunu aksatmadan yapan tek siyasi parti…Neden MHP’nin, AK Parti’nin kongreleri merak edilmez. Siparişle başkan seçiyorlar. Demokrasi parti içi yarışta çalışacak. Bizim arzumuz şu; Aldığımız Büyükşehirlerde, iddiamızı sürdürdüğümüz kazanmayı umduğumuz yerlerde uzlaşmayla örgütü kucaklayarak adayları ortaya çıkaralım. Bu da çok fazla adaylı değil uzlaşmaya dayalı daha az adayın ortaya çıkacağını teşvik edeceğimiz bir yol.

ERTELEME YOK
Salıcı, olağan kongre takvimiyle ilgili bir taslak hazırladıklarını söyledi, “Bir taslak var Açıklandığında hep birlikte duyacağız. 1 yıl ertelemeyeceğiz. Zamanında olacak” dedi.

KAFTANCIOĞLU: İSTANBUL BAŞARISININ GİZLİ MİMARI PARTİ ÖRGÜTLERİDİR
İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İstanbul’daki seçimin gizli mimarlarının parti örgütü olduğunu söyledi. Kaftancıoğlu, “İstanbul hikayesi İstanbul’u yeniden halka vermenin mimarı gizli kahramanı inanmış CHP örgütleridir. Ne mutlu sizlere bizlere yıllarca yılmadan yorulmadan imkansızlıklara rağmen inançla mücadele ettik. Bu inancın işe evrilmesiyle geldi bu sonuç. Sürecin elbette görünen ve görünmesi gereken bir mimarı da Genel Başkanımızın Adalet Yürüyüşüyle başlattığı ve sürdürdüğü sürekli hale getirdiği anlayıştır. Biz de bu anlayışa inandık emek verdik. Ne yaptıysak hep birlikte yaptı” dedi.

Kaftancıoğlu, “ Hep birlikte bir şey başarmak arzusuyla yola çıktığımızda neler başarabileceğimizin gösterdik.  İzmir gibi İstanbul’da nefes aldı. İnanıyorum ki bu kararlılıkla Türkiye’de nefes alacak” dedi.

YÜCEL: CHP TEK ADRES
CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ise yaptığı konuşmada şunları söyledi:
Yerel seçimler sonrası korku duvarı yıkıldı. Yeni bir sayfa açıldı. CHP herkese umut oldu. Bu başarıyı önümüzdeki süreçte sürdürüp, CHP’nin Türkiye’nin kurtuluş reçetesini yazacağına inanıyoruz. Millete, ülkemize karşı böyle bir ödevimiz var. CHP ülkede yeniden hukukun üstünlüğünü sağlamak için, toplumsal barışı yeniden sağlamak için gerçek anlamda çağdaş, çoğulcu demokrasinin gerçekleşmesi için tek adres. Yorulmadan ara vermeden çalışmalarımıza devam edeceğiz. CHP’yi iktidara taşıyarak halkın özlediği barış ortamını sağlayacağız...