CHP İzmir Aşurenin Bereketini Paylaştı - Yücel: Yezid’den Değil Hüseyin’den Yanayız  
31.08.2021
730
Yazı Boyutu: A- A+

 

YEZİD’DEN DEĞİL HÜSEYİN’DEN YANAYIZ

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanlığı, Muharrem ayı sebebiyle düzenlediği Aşure dağıtımıyla, aşurenin bereketini İzmirliler ile paylaştı. Konak Meydanı Kemeraltı çarşısı girişinde kurulan stantlarda dağıtılan aşureleri, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, CHP İzmir Milletvekilleri Atila Sertel ve Kani Beko, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mustafa Özuslu, İl Başkan Yardımcıları, CHP Buca İlçe Başkanı Hacer Taş Gültepe ve İl Gençlik Kolu Başkanı Burak Kotan dağıttı.

Düzenlenen etkinliğe ilişkin kısa bir açıklama yapan CHP İzmir İl Başkanı Yücel, "CHP olarak ezenden ya da eziyet edenden yana değiliz. Eziyet edilen ve mazlumdan yanayız. Yezid’den yana değil, Hüseyin’den yanayız" dedi. Yücel şunları söyledi;

BİRLİĞE, BERABERLİĞE VE BOLLUĞA EN ÇOK İHTİYAÇ OLAN GÜNLERDEYİZ

Bugün CHP İzmir İl Başkanlığı olarak aşure ikramı düzenledik. Birlik ve beraberliği, bolluk ve berekete en çok ihtiyacımız olan günlerde ve dönemde Muharrem ayının, aşure aşının ne kadar önemli ve kıymetli olduğunu görüyoruz. Şüphesiz ki biz CHP olarak ezenden ya da eziyet edenden yana değiliz. Eziyet edilen ve mazlumdan yanayız. Yezid’den yana değil, Hüseyin’den yanayız. Bugün muharrem ayında aşure etkinliğime katılan, aşure aşımızı bizimle gönül gönüle kalp kalbe paylaşan tüm İzmir’lilere teşekkür ediyoruz.

CHPnet

SİTELERİ